Projektowanie CAD 3D rysunek 2D
Rys. CyberTASK

Dziś projektowanie to już nie tylko rysunek płaski – tak zwane 2D. Narzędzia, formy czy inne elementy bywają coraz bardziej skomplikowane, a sam rysunek płaski to za mało aby wystarczająco czytelnie „opisać” element by potem móc go wykonać. 3D jest nieodzownym elementem dzisiejszego projektowania wszelkich konstrukcji czy też pojedynczych elementów. Już najmniejsze elementy mogą być na tyle skomplikowane, że bez modelu trójwymiarowego wykonanie staje się niemożliwe. I to się tyczy obróbki skrawaniem jak i wydruku 3D.

Tyle tytułem wstępu.

W CyberTASK projektowanie CAD 3D to formy do wtryskarek, wykrojniki, tłoczniki, modele detali, narzędzia specjalistyczne. Do wykonanych projektów możliwe jest wykonanie dokumentacji w postaci rysunku płaskiego 2D pod obróbkę lub po prostu do archiwizacji.

Wykonuję też tak zwaną inżynierię odwrotną. Czyli gotowy detal mogę przenieść na projekt 3D. Jeśli masz coś co wykonałeś sam/sama wykonam jego trójwymiarową kopię lub rysunki płaskie. Model 3D wykonanego detalu konieczny jest to późniejszej obróbki. Obróbka na maszynach numerycznych lub wydruk 3D wymagają modelu trójwymiarowe.